📊 Статията е прочетена: 202 пъти 🕒 15 май 2025 в 11:31

На 16 май (петък) в интервала от 10:30 до 11:30 ч. ще бъде временно ограничено движението в посока София през тунел „Железница“ на автомагистрала „Струма“. Причината е провеждането на техническо посещение и проверка на съоръжението, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“.

По време на ограничението трафикът ще бъде пренасочван от АМ „Струма“ при 104-ти километър по първокласния път I-1 (София – Кулата) до пътен възел „Благоевград Юг“. За осигуряване на безопасността и по-голям контрол, в този участък ще бъде въведено ограничение на скоростта до 70 км/ч.

Призив към шофьорите:

АПИ апелира всички водачи да:

  • Спазват стриктно поставената пътна сигнализация;
  • Шофират с внимание и повишена концентрация;
  • Избягват рискови изпреварвания;
  • Поддържат безопасна дистанция.

Техническите посещения и проверки са част от рутинната поддръжка на критични пътни съоръжения, какъвто е тунел „Железница“ – най-дългият пътен тунел в България. Подобни мерки имат за цел да гарантират безопасността на хилядите пътуващи по този участък всеки ден.

Откъде да следите информация в реално време:

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават актуална информация за пътната обстановка от:

  • Официалния сайт на АПИ
  • Телефон на АПИ (24/7): 0700 130 20

Blgnews.com ще продължи да ви информира своевременно за всички важни промени в трафика в региона. Следвайте ни за актуални новини, които засягат ежедневието на Благоевград и Югозападна България.