📊 Статията е прочетена: 275 пъти 🕒 8 май 2025 в 13:07

Община Благоевград планира създаването на нова зелена зона с модерен подземен паркинг в квартал „Струмско“. Идеята включва изграждането на около 100 подземни паркоместа, които ще бъдат предоставени за свободно ползване от гражданите, успели да си осигурят достъп до тях.

Проектът вече е завършен на работно ниво и е изпратен за одобрение в Министерството на регионалното развитие и благоустройството, както и към всички съответни контролни органи. Предвиденият терен обхваща приблизително 55 декара, разположени между улиците „Юрий Гагарин“, „Трудолюбие“, „Яне Сандански“ и „Битоля“.

Инициативата е част от одобрените за финансиране предложения по линия на Оперативна програма „Развитие на регионите“. За реализацията на проекта са необходими около 4,5 милиона лева, съобщава в. „Струма“.