📊 Статията е прочетена: 154 пъти 🕒 7 май 2025 в 17:00

Днес Благоевград посрещна Нейно Превъзходителство Олeся Илашчук – посланик на Украйна в България. В рамките на официалното ѝ посещение, дипломатът проведе срещи с кмета на общината Методи Байкушев и областния управител Георги Динев.

По време на разговорите бяха обсъдени ключови въпроси, сред които развитието на междурегионалното сътрудничество, планиране на бъдещи инициативи в сферата на културата, както и интеграцията на украинските граждани, които живеят в Благоевград.

Кметът Байкушев подчерта подкрепата и съпричастността на Община Благоевград към украинския народ, както и активното участие на украинската общност в обществения живот на града. Посланик Илашчук от своя страна благодари за гостоприемството и приемствеността, които украинските граждани усещат в региона.

Областният управител Георги Динев също изрази уважението си към устойчивостта и силата на Украйна в трудните времена, през които страната преминава, и заяви готовност за бъдещи съвместни инициативи, от които да се възползват гражданите и от двете страни.

Снимка/Източник: 24 ЧАСА