📊 Статията е прочетена: 164 пъти 🕒 30 април 2025 в 16:36

Благоевград, 30 април 2025 г. — С 13% се повишават възнагражденията на учителите в Благоевград след подписване на нов Колективен трудов договор. Документът е резултат от съвместната работа и социалното партньорство между институциите в образованието и синдикатите.

Колективният договор е подписан от кмета на община Благоевград Методи Байкушев, началника на РУО – Благоевград Ивайло Златанов, председателя на Общинската организация на СРСНПБ Антон Драгоев, председателя на Общинския координационен съвет на СБУ към КНСБ Бонка Ичкова и председателя на Регионален синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ Илиана Кадурина.

Увеличението влиза в сила със задна дата от 1 април и е част от усилията на местната власт и синдикалните организации за подобряване на условията на труд и мотивацията на педагогическите кадри.